KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
OBLAST OSTRAVSKO
  Město Ostrava
Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Destinační management
 
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
PAMÁTKY A ZAJÍMAVOSTI
  Památkové rezervace
Památkové zóny
Hrady a zámky
Památky a architektura
Církevní památky
Přírodní zajímavosti
 
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
 
LÁZEŇSTVÍ
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
KONGRESOVÁ TURISTIKA
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Hotely, penziony
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
 
Království perníku

Kopřivnice [ Město nebo obec ]

Kopřivnice, Technické Muzeum TATRA

Tak často někam spěcháme, že si ani nevšímáme krajiny kolem nás. Už tolikrát jsme utíkali do Beskyd za zimními radovánkami nebo turistikou a nevnímali místa, která nám bránu do beskydských hor otevírají. Někdy už jsme slyšeli slova Tatra, Freud, Štramberská trúba, Janáček... A tak se na chvíli zastavme, abychom tohle všechno poznali. Abychom poznali Lašskou bránu - Příbor představující Sigmunda Freuda, Moravský Betlém Štramberk, obec Hukvaldy a jejího rodáka Leoše Janáčka a konečně Kopřivnici s její bohatou automobilovou historií...

Turistický portál Lašská brána Beskyd
Kopřivnice ve své podstatě ukazuje dvě tváře. Samotné její centrum se prezentuje Regionálním muzeem Kopřivnice, jehož tři části představují všechna nej kopřivnické historie. V Muzeu Fojtství návštěvník proplouvá řekou času, jejíž prameny dávají možnost pohlédnout do tajů vzniku Kopřivnice a vzniku kočárovky - pozdější automobilky. Dále nás pomyslná řeka času vede od kočárů k expozici nezapomenutelných automobilů. V prostorách Technického muzea Tatra nám připomínají ta nejdůležitější období z kopřivnické automobilové výroby. Obsahem muzea je také v moderním duchu vytvořená expozice vzpomínající na slavného rodáka a jeho ženu, na olympioniky Emila a Danu Zátopkovy.
Historie je celá mozaika věcí a událostí, která místu dávají jistou podobu. A tak také stálá výstava v Šustalově vile doplňuje dějiny Kopřivnice. Zde se nezapomíná na majoliku a kachlová kamna, která se zde vyráběla a na místní rodáky, hlavně pak na Zdeňka Buriana.

Druhá tvář města Kopřivnice jsou kopce, lesní zákoutí, kouzelné výhledy. Mají svá jména... Raškova vyhlídka, Váňův kámen, Janíkovo sedlo, Rozcestí čarodějnic, Motýlí údolí, zřícenina hradu Šostýna, oblíbená rozhledna na Bílé hoře a další. Za všemi nás zavede trasa Lašské naučné stezky. Neúnavní, sportovně založení, či jen "trpící" přebytkem energie mají možnost nejen věnovat se turistice, ale také vykoupat se u nás v každém ročním období, zahrát si minigolf, tenis, bowling, zajezdit na koni nebo si jen tak zarybařit.

Jako zpestření nebo také cíl návštěvy města se nabízí kulturní akce. Během let si mnohé z nich vytvořily svou tradici. Jsou to akce jako je Kopřiva - přehlídka netradičních divadel, Beskyd Model Kit Show - mezinárodní výstava a soutěž plastikových modelů, Celostátní sportovní hry zdravotně postižených, International Tatra Veteran Rally a Memoriál Josefa Veřmiřovského, Běh rodným krajem Emila Zátopka, Kafka - přehlídka tvorby kabelových televizí, Motýlek - přehlídka tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí nebo Tatra - taneční liga standardních a latinskoamerických tanců.

Nyní už opusťme Kopřivnici a vydejme se do Štramberka, do města s tradičními valašskými roubenými stavbami, s malebným náměstím, jeskyní Šipkou a s jeho dominantou tzv. štramberskou "Trúbou". Pak bychom mohli zavítat do Příbora, kde se můžeme toulat městskou památkovou rezervací a při té příležitosti se seznámit s příborským rodákem slavným psychoanalytikem Sigmundem Freudem. Konečná je na Hukvaldech. Tady nás čeká stejnojmenný hrad s oborou spolu se slavným skladatelem a rodákem Leošem Janáčkem.

A jako bonus jsou tady zážitky. Nemáte-li dostatek tohoto "zboží", máte možnost si je nejen v Kopřivnici, ale v celé Lašské bráně zakoupit v podobě tzv. "Balíčků zážitků". V dnešním světě není relaxace nikdy dost. Pokud byste rádi volili něco pohodového plného odpočinku, pak jsou v nabídce balíčky relaxační. Máte příležitost zbavit se bolestí zad, očistit své tělo, načerpat novou energii, ubytovat se ve valašských roubenkách, naučit se tradičním řemeslům, fotografovat malebnou beskydskou krajinu nebo toulat se s dalekohledem po vesmíru. A v případě že máte ve svém životě relaxace dost a rádi byste svou dovolenou prožili v aktivnějším stylu, pak jsou tady pro vás balíčky aktivní. Svůj den můžete strávit v koňském sedle, se psím spřežením, na kurzu skalního lezení, nebo ve vzduchu.
Je mnoho důvodů, proč se zastavit v Kopřivnici a v ostatních městech Lašské brány. A zážitky? O důvod víc, proč si dovolenou ještě o jeden den protáhnout.

Hodnocení restaurací a hospod nejen v Kopřivnici

Informační centrum
Obránců míru 368
742 21 Kopřivnice
Tel.: 556 821 600, 774 668 001
E-mail: ic@koprivnice.cz

Plní funkci základního stupně územní samosprávy a v různé míře je také vykonavatelem státní správy.

PŮSOBÍ NA KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ:

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km

NA ÚZEMÍ OBCE EVIDUJEME

DALŠÍ INFORMACE: http://www.koprivnice.cz

Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: Šormová Helena (INFOSYSTEM s.r.o.) org. 56, 09.10.2021 v 22:19 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
REGIONY A OBLASTI ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
Aktuality
 
SLUŽBY PRO TURISTY
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
KALENDÁŘ AKCÍ OBLASTI
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
FOLKLOR A TRADICE
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
REGIONÁLNÍ ROZVOJ
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba